Snowboards.pl

dołącz do nas przypomnij hasło
foto

Tomek Wolak wygrywa United Slopestyle

25.02.2014

W minioną sobotę w zakopiańskim Salomon Superparku Tomek Wolak w parze z Robertem Szulem wygrał nietypową konkurencje - Snowboard & Freeski United Slopestyle rozgrywaną w ramach imprezy Sony Extreme Series Winter Edition.
 
 
Początek zawodów zapowiadał się obiecująco. Świetna widoczność, ładne widoki na Tatry, temperatura w okolicach zera i świetnie przygotowany snowpark. Co więcej specjalnie na zawody Sony Extreme Series Winter Edition powstały dwie sekcje przeszkód:
- Pierwsza jibbingowa złożona z rurek i box’ów 
- Druga kickerowa, w której znajdowała się duża skocznia (długość lotu ok.15 metrów) i równolegle obok mała skocznia (długość lotu ok.10 metrów) 
 
 
FREESKI & SNOWBOARD UNITED SLOPESTYLE
Choć tor zdecydowanie nie należał do najprostszych to przypadł zawodnikom do gustu. Pierwsi zmierzyli się z nim snowboardziści i narciarze, którzy startowali w parach w ramach konkurencji Freeski & Snowboard United Slopestyle. Dwadzieścia par złożonych z najlepszych zawodników w Polsce pokazało że w sportach ekstremalnych podziały nie istnieją. Wspólnie walczyli o podium i nagrody od Sony, Salomon’a i Fox’a.
 
Ostatecznie wyniki konkurencji wyglądały następująco:
 • Tomek Wolak (Snowboard) & Robert Szul (Freeski)
 • Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak (Snowboard) & Szczepan Karpiel-Bułecka (Freeski)
 • Adam Myszkowski (Snowboard) & Wojtek Rajzer (Freeski)
 • Kuba Wolak (Snowboard) & Wojtek Bulas (Freeski)
 • Kacper Gruszka (Snowboard) & Tomek Wojnar (Freeski)
 • Nikodem Franczak (Snowboard) & Mateusz Kiełpiński (Freeski)
 • Tymek Mróz (Snowboard) & Jan Krzysztof (Freeski)
 • Piotr Tokarczyk (Snowboard) & Bartek Syska (Freeski)
Jak tłumaczy sędzia Maciek Łukaszczyk „w united slopestyle oceniane były pary jako całość. Najwyższy wynik osiągały duety, w których obaj zawodnicy zaliczyli poprawne przejazdy bez upadku.” Finalnie najlepszymi okazał się Tomek Wolak i Robert Szul. W swoim przejeździe jechali za sobą pokonując najtrudniejsze przeszkody w snowparku. Najpierw zaatakowali rurkę w dół, na której Tomek wykonał stylowego fs boardslide’a, a Robert 270  in. Potem wykonali triki na łamanej rurce – Tomek transfer to lipslide, Robert przejechał całą poręcz schodząc 270 out. Na koniec zostawili dużą skocznie gdzie Tomek wykonał piękną rotację 720 z ‘melonem, a Robert switch 540 trackdriver. Stylowy skok Tomka zapewnił mu wygraną również w kategorii best trick i tym samym otrzymał najnowszy model kamery Sony Action Cam.
 
CIĄG DLASZY NASTĄPI…
Winter Edition to pierwsza impreza z cyklu Sony Extreme Series, który potrwa do końca roku. W ramach cyklu zostaną rozgrane jeszcze cztery eventy, a najbliższy czyli festiwal rowerowo-muzyczny Sony Joy Ride Fest odbędzie się już 7 czerwca w Kluszkowcach. Więcej informacji o eventach Sony Extreme Series na extremeseries.pl
 
PRZYJACIELE IMPREZY
Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorskiego firm Sony, Salomon, Dartmoor, Fox oraz partnerów PKL’u i Plus’a, który od 10 lat wspiera numer ratunkowy 601 100 300. O wyczynach na Gubałówce będą informować patroni medialni czyli Puls Tygodnia, Tygodnik Podhalański, Kaczor Donald, Snow & Free, Radio Eska, Extreme Sport Channel, Giga Sport, Infogram, Bikeboard, Stuff, Snowboard MDS, Skionline.pl, Muzodajnia.pl, Skigo.pl, Skimagazyn oraz opiekuni medialni – Teleexpress i program „Pod Tatrami”. Skrzydeł zawodnikom doda jak zawsze Red bull.

 

 • ico
 • ico
 • ico
 • ico
 • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...