Snowboards.pl

dołącz do nas przypomnij hasło
foto

Gąsienica-Daniel i Kwiatkowski w Snowboardowym Pucharze Świata

09.12.2013

W poprzednim tygodniu we włoskiej miejscowości Solda, odbył się trzydniowy sprawdzian męskiej Kadry Narodowej w snowboardzie alpejskim, który miał wyłonić dwuosobowy skład na grudniowy Puchar Świata we włoskiej Carezzie.  Jednocześnie były to  eliminacje do Uniwersjady Trentino 2013 która już za kilka dni rozpocznie się w regionie Trentino ( Włochy).  Test był połączony z treningiem damskiej kadry narodowej przed wspomnianym Pucharem Świata. 
 
 
W zgrupowaniu uczestniczyli najlepsi Polscy alpejscy snowboardziści między innymi: Karolina Sztokfisz, Weronika Biela, Natalia Ficek,  Andrzej Gąsienica-Daniel, Tomasz Kowalczyk, Oskar Kwiatkowski- członkowie klubu AZS Zakopane oraz grupy Alpine Snowboard Team. Obecni byli również: Aleksandra Król, Jędrzej Derda, Łukasz Kaczor, Oskar Bom, Michał Nowaczyk oraz Katarzyna Bachulska.
 
Sprawdzian miał obejmować trzy dni jazdy na czas, w rankingu dziennym miały być liczone 2 najszybsze przejazdy każdego zawodnika. Po dwóch dniach zasady jednak zostały zmienione i o ostatecznym wyłonieniu składu na Puchar Świata miał zadecydować trzeci dzień. 
Pierwsze miejsce na wszystkie starty w Pucharze Świata bez sprawdzianu wywalczył sobie wynikami z poprzedniego sezonu oraz najwyższym miejscem w rankingu olimpijskim, Andrzej Gąsienica-Daniel. Pozostali zawodnicy walczyli o drugie miejsce do startu w grudniowej edycji.
 
 
„ Nie byłem zdziwiony zmienianiem reguł gry w trakcie gry, w zasadzie, można było się tego spodziewać. Nikomu nic to nie dało, zwyciężył najlepszy zawodnik uzyskując dwa najszybsze czasy, Oskar Kwiatkowski, młody zawodnik, z którym na co dzień trenujemy. Bardzo cieszę się że wygrał Oskar i to właśnie z nim wystartujemy w Pucharze Świata” - komentuje Andrzej Gąsienica-Daniel.
Oskar Kwiatkowski, 17-letni  mieszkaniec Białego Dunajca k/ Zakopanego, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, najmłodszy zawodnik Pucharu Świata. Na co Oskar dzień trenuje wraz ze szkolną grupą i klubem AZS Zakopane pod okiem trenera Michała Sitarza. Uczestniczył również w zgrupowaniach Kadry Narodowej Juniorów.
„ Bardzo cieszę się z możliwości startu w Pucharze Świata. Będzie to mój pierwszy udział w tak prestiżowej imprezie. W zeszłym roku zająłem 2 miejsce w Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży i w tym sezonie liczę na kolejne sukcesy. Oprócz startu w Pucharze Świata planuje wystartować w Pucharach Europy, zagranicznych zawodach rangi FIS oraz Mistrzostwach Polski Seniorów”  mówi  Oskar Kwiatkowski
 
Wszystkich miłośników białego szaleństwa zapraszamy do śledzenia startów 13 i 14 grudnia reprezentacji Polski w składzie: Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz, Weronika Biela, Andrzej Gąsienica-Daniel i Oskar Kwiatkowski.
Więcej zdjęć oraz informacji znajdziecie na stronie: www.astpoland.com oraz Facebooku. 
Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy kolejnych Kwalifikacji Olimpijskich dla reprezentantów Polski.
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico
  • ico

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...